Ettevõtte pildipank

Mis on ettevõtte pildipank?

Pildipank on Sinu ettevõtte visuaalne kuvand, mis loob emotsiooni ja aitab Sinu klientidel tajuda pakutavat kvaliteeti ja kogemusi.

Kuidas luua pildipanka?

 • Pildista ise. Pilte võib teha ettevõtte enda töötaja. Selleks ei ole vaja tänapäeval enam muud, kui telefoni. Jooksvalt sotsiaalmeedia kontole postitamiseks ei vaja pildid ka väga suurt resloutsiooni.
 • Tasuta pildipank. Pilte on võimalik alla laadida tasuta pildipankadest. Neil on Interneti avarustes mitmeid, kus teemade järgi saab valida vabal kasutusel olevaid fotosid. Ainuke tingimus on, et piltide postitamisel palutakse kuvada foto juures autori nimi.
 • Tasuline pildipank. Erinevate teemadega fotosid on võimalik osta tasulistest pildipankadest. Seda teenust kasutavad paljud tööstusettevõtted, meditsiiniasutused ja reisifirmad.
 • Professionaalne fotograaf. Sul on võimalik tellida oma ala proff, kelle ülesandeks on konkreetselt just Sinu ettevõtte jäädvustamine. Pilte võib teha nii ettevõtte välisilmest, interjöörist, teenustest, toodetest, töökäigust, kui inimestest.

Miks ettevõttel seda vaja on?

Neid olukordi võib ette tulla palju!

 • Ettevõtte kodulehekülg – üks koht, kus saad näidata seda, mis Sinu kliendi jaoks oluline.
 • Sotsiaalmeedi kontod. Kui teed oma turundust ise või on Sul suur turundustiim, siis tead, kui palju erinevaid fotosid VÕIKS olla, et oma tooteid, teenuseid või oskusi reklaamida. Iga postituse jaoks uut pilti hakata planeerima või otsima võtab märkimisväärse aja.
 • Turundusmaterjalide kokkupanemisel. Olgu selleks siis otsepostituse e-kiri uuetele või olemasolevatele klientidele, brošüür või flaier, mida soovid printida. Sel puhul ei saa üle ega ümber pilditest.
 • Oled olnud situatsioonis, kui Sulle helistab ajakirjanik, kes tunneb huvi Sinu ettevõtte toodete või teenuste järele? On Sul talle ‘tänase päeva jooksul’ võimalik saata pilt, mis iseloomustab Sinu tegevust? Kui ei, siis viimase hetke piltide tegemine võib olla Sinu jaoks hetk, kus oled ‘rongist maha jäänud´.

Kuidas tuleb appi professionaalne fototiim?

Pildipanga loomine ei käi ühe päevaga.

 • Kõigepealt tuleb kaardistada fotopanga vajadused.
 • Seejärel saab luua plaani, millises järjekorras ja ajakava kohaselt pildistamisi planeerida. Suuremate fotopankade loomine planeeritakse paariks-kolmeks aastaks. Tihti on need kas seotud aastaaegade vaheldumisega ja/või eelarve planeerimisega pikema aja jooksul.
 • Turundusfotode loomisel saab fotograaf koos oma meeskonnaga aidata mõelda läbi erinavad võimalused, situatsioonid, asukohad, võimalikud aksessuaarid, jne. Vahel on vajadus fotode juures kasutada lavastusi, vahel kaasata muid professionaale (jumestajaid, juuksureid, stiliste). Fotograafil on selleks oma võrgustik, keda on võimalik kaasata.

Kui Sul on mõtteid või plaane, mida Sa pole saanud teostada… Olgu selleks siis väiksem projekt või kogu fotopanga loomine, anna meile märku ja teeme ära.