Kristi Kuusmik-Orav on õppinud Pärnu Kutsekekkoolis kunstnik-dekoraatori erialal ja töötanud Pärnus linnakujundajana. Sellele järgnesid Tallinnas ehitusinseneri õpingud ja töötamine Rahandusministeeriumis, peale mille tegi Kristi elus kannapöörde ning võttis ette tee Ameerika Ühendriikidesse.

USA-s asus ta 2003. aastal õppima New Yorki Fotograafia Instituuti professionaalset fotograafiat, mille lõpetas 2007. aastal. Nüüdseks on Kristi eluaegsest kirest saanud tema töö.

Kristi ütleb enda kohta:

„Seitse aastat kestnud eluperiood teisel pool ookeani on kujundanud minu maailmavaadet ja inimeseks olemist. Seinast seina kogemus isiklikus elus ja töövaldkonnas ning tohutu eneseavastamine on mind voolinud selleks, kes ma hetkel olen. Meid kõiki tahutakse läbi meie elu õppetundide! Fotograafia pisiku olen saanud oma emalt, kellega sai veedetud pikki öötunde köögis punase tule valguses. Tollal vaimustas mind see kujutis, mis kui võluväel fotopaberile ilmus.

Peale tagasipöördumist Eestisse on minust ja mu abikaasast saanud kahe lapse õnnelikud vanemad. Lapsed on minu inspiratsiooniks ja põhjuseks miks tänaseks olen oma ettevõttes tegev looval alal, mis mind elus kõige rohkem köidab. Kõige olulisem eesmärk elus on olla õnnelik. Me kujundame oma elu läbi oma kogemuste ja saame paremaks armastades vabadust olla me ise.“

Kristi on REKfoto OÜ asutaja, õpetab TÜ Pärnu Kolledžis fotoõpetust ja tootefotograafiat Tartu Rahvaülikooli.