Kuidas sünnib foto

Kõik pildid ei sünni otse kaamerast, ilma töötlemata. 

___

Lugu sellest, kuidas me Sinu Elustiil ajakirjale lõime 2-leheküljelist pilti, millega tähistada eestlaste lugemiskirge. Pildile said valitud toredad teosed, mis võiks ajakirja lugejale silma jääda ja kaunistada tema raamaturiiulit.

___

Et mitte vedada raamatuid stuudiosse ja ehitada seal käepärastest vahenditest raamaturiiulit, tundus piltide tegemiseks Rahva Raamatu kauplus Port Arturi kaubanduskeskuse III korrusel igati mõistlik võtteplats. Selleks tuli meil fotostuudio kauplusesse tuua.

__

Ajakirja tegemisel tuleb võtta aluseks lõppformaat, kus pilt hiljem avaldatakse. See seab fotograafi ette kindlad mõõdud – mitu raamatut saab ritta ja mitu rida üksteise otsa. Kuna raamatukaupluse riiulid ei ole sama laiad, nagu on ajakirja leht, siis pidime pilte hakkama omavahel ‘kokku sulatama’. Piltide töötlemisel tuleb arvasse võtta seda, et valgus paistab ühelt ja samalt pool ja et pildistamisel ei muutuks värvid, kuna siis võib osutuda piltide omavahel kokkusobitamine rakemaks.

._

___

Selliste tööde puhul tuleb alati arvestada ajalise faktoriga. Üks asi on pilte kohepeal stuudio valguses kaamera sensorile püüda. Teine asi aga need omavahel hiljem üheks liita ja ajakirja lisada.

___

Vaataja jaoks ei ole oluline, kui kaua kulub aega ühe või teise foto valmistamiseks. Tema joaks on oluline näha pildil seda, mida sinna on planeeritud.

Lõppkokkuvõttes sai üles võetud neli erinevat kaadrit, millest moodustusid kaks ajakirja lehekülge vahvate kirjatükkidega.