Tammepuidust laudade pildistamine

Kui Tiina meile Fortunera’st esimest korda helistas, oli aprilli keskpaik. Tiinal ja Jannel on perefirma, mis toodab tammeplangust võimsaid laudu. Need on lauad, mis peavad vastu põlvkondi. Sellest hetkest, kui suured tammed oma kasvamise lõpetavad, läheb ei vähem ega rohkem kui kaks aastat, et tammepuit on valmis töötluseks. Väga põnev on kuulata, kuidas puust saab tõeline disainielement.

 

 

 

 

Kuna Fortunera kavandab oma kodulehekülge, siis on meil hea meel olla visaalse keele kaasarääkijaks. Meie ülesandeks sai e-poe tootefotode ülespildistamine Fortunera töökojas. Lisaks sellele pildistasime üles pereliikme Janne, kelle käe läbi saavad tammeplangud lauaplaatideks.

 

 

 

Peale tootepildistamisi plaanisime ka esimesi emotsioonifotosid. See on alati protsess, mis on väga põnev. Meil REKfotos on üleasanne saada tuttavaks uue toote ja tootedisaineriga (-disaineritega). Kogu visuaali kujundus saab alguse ennekõike esimestest vestlustest ja soovide kirjeldamisest. Sealt edasi on meie ülesanne leida sobiv lahendus ja ennekõike panna see konseptsiooni.

 

Edasi algab võtteplatsi leidmine ja läbirääkimised. Kuna sel korral sattusime tegutsema kriisi ajal, siis osade võimalike pildistamiskohtadega ei saanudki me kontakti. Meie väljavalituks osutus Hedon Spa ja Hotel Pärnus. Imeilus tammelaud sobis interjööri suurepäraselt. Mõned tunnid pildistamist ja meie esimesed emotsioonifotod olid valmis.

 

 

Teise kohana oli soov paigutada laud veidi tavapäratusse kohta. Selleks sai valitud Valgeranna golfikeskuse imeline muruplats. Meie selle kevade ilmad on aga muutlikud ja tuul ei suutnud ka sel hommikul vaibuda. Päris ausalt öeldes oli selline tunne, et läheme koos oma varustusega lendu. Tuult trotsides me siiski oma võtted kätte saime!

 

 

Fortunera koduleht on peagi valmis. Meie ülesanne sai täidetud. Selliste imeliste toodete puhul on samas üks meie jaoks vahva tagajärg. Ilmselt kohtume me veel. Muutub aastaaeg ja muutuvad mõtted ja mingi aja pärast vajavad pildid uusi asukohti ja võimalusi.